FAQ - Szklane Panele Gliwice - Nadruki i grafiki na szkle laminowanym Menu

Pytania i odpowiedzi

 • Jak zamówić panele szklane?

  Umów się na pomiar, lub prześlij rysunek wymiarowy (może być zdjęcie, skan rysunku). Podczas pomiaru nasz pracownik na miejscu odpowie na wszystkie pytania, pokaże próbki i rodzaje szkła, przedstawi wzornik kolorów. Jeżeli masz już pomysł, opracujemy wizualizację i prześlemy mailem z dokładną kalkulacją. Jeżeli szukasz inspiracji – możesz skorzystać z banku zdjęć fotolia.pl – zapisz numer zdjęcia lub grafiki, opracujemy projekt dostosowany do Twojej zabudowy. Po akceptacji projektu i wyceny, zamówienie trafia do produkcji, co trwa od 7 dni do 3 tygodni, po czym umawiamy się na odbiór lub montaż. Uwaga: jeżeli jesteś w trakcie remontu, ważne aby zostały osadzone blaty i powieszone szafki. Szkło montuje się po wykonaniu zabudowy kuchni (odwrotnie niż kafelki).

 • Ile kosztuje transport i montaż?

  Oferujemy zarówno dostawę naszych paneli, jak również możemy zaproponować transport z montażem, w wykonaniu naszej ekipy montażowej. Są to osobne usługi, nie wliczone w cenę paneli szklanych. Do 30 km od Gliwic dostawa z wniesieniem to koszt 150,- zł, zaś transport i montaż kosztuje 390,- zł. Jeżeli miejsce znajduje się powyżej 30 km od Gliwic, lub powierzchnia zabudowy przekracza 3 m.kw., koszt ustalamy indywidualnie.

 • Jak zamówić szklany panel do szafy?

  Wypełnienia szklane do szaf wykonujemy z 4 mm szkła o bezpiecznie zatępionych krawędziach. Szklane panele do drzwi szaf przesuwnych możemy okuć w profile aluminiowe. Szkło do szaf oferujemy w taflach o rozmiarach maksymalnie 150 x 321 cm. Szkło jednobarwne (zwykłe i perłowe) w taflach o rozmiarach  max 100 x 321 cm.

 • Panele szklane czy płytki ceramiczne?

  Z praktycznego punktu widzenia – panele szklane są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bardziej higieniczne (brak fug – tłuszcz, bakterie), są antyalergiczne, odporne na wilgoć, bezpieczne i trwałe. Poza tym możliwość dopasowania do każdej kuchni daje w efekcie nieograniczone możliwości aranżacji. Wrażenia estetyczne są nieporównywalne, dodatkowo mamy możliwość aby optycznie powiększyć wnętrze.

 • Czy samodzielnie poradzę sobie z montażem?

  Nasze panele ścienne przygotowane są do montażu bezpośrednio do ściany. Powierzchnia powinna być równa, sucha niepyląca. Jeżeli Państwo radzą sobie z prostymi pracami remontowymi, to montaż paneli nie powinien przysporzyć większych trudności. Tafle są przygotowane do montażu, dołączamy instrukcję klejenia. Zalecamy użycie kleju montażowego Soudal FixAll Turbo lub podobnego. Niedozwolone jest użycie silikonu sanitarnego (kwas octowy niszczy laminat). Przydatne są uchwyty z przyssawkami. Zobacz lub wydrukuj instrukcję montażu. Nasi fachowcy chętnie podpowiedzą, na co zwrócić uwagę.

 • Jak przygotować ścianę do montażu paneli?

  Podłoże pod panele szklane powinno być równe, gładkie i niepylące. Panele można kleić do płyt karton-gips, tynku, cegieł, płytek ceramicznych (szkło jest idealnie płaskie – warunkiem jest równa płaszczyzna). W niektórych przypadkach panele można zamontować również do tapet. Panele szklane powinno się montować  do podłoża za pomocą kleju montażowego neutralnego chemicznie (zalecamy Soudal FixAll Turbo), elastycznego i mocnego, odpornego na wysokie temperatury. Krawędzie zabezpiecza się silikonem neutralnym lub masą akrylową. Krawędzie tafli przy blacie sugerujemy wykończyć listewkami ozdobnymi, cokolikiem, itp. Jeżeli panel szklany ma zostać wmontowany pomiędzy płytki ceramiczne, należy przygotować wnękę o głębokości ok. 5 mm. Dzięki temu powierzchnia paneli będzie zlicowana z kafelkami.

 • Szkło zwykłe czy hartowane?

  Użycie szkła hartowanego wymagane jest w sąsiedztwie kuchenek i źródeł ciepła. Ponadto, jeżeli tafla jest dłuższa niż 180-200 cm, zalecamy hartowanie ze względów bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Szkło hartowane posiada bardzo wysoką odporność na uderzenia, szok temperaturowy, zarysowania powierzchni. Otwory i wycięcia mocno osłabiają zwartą strukturę tafli, zaś poddanie szkła hartowaniu przywraca tafli trwałość i zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Przy skomplikowanych kształtach zalecamy użycie grubszego szkła, grubości 5 lub 6 mm. W przypadku konstrukcji szklanych (drzwi, kabiny, ścianki szklane) konieczne jest użycie szkła hartowanego, lub warstwowego hartowanego typu VSG (oferta cenowa na życzenie). Uwaga: pęknięcie szkła niehartowanego (kwalifikujące się jako uszkodzenie mechaniczne), nie jest objęte gwarancją.

 • Co to jest szkło Optiwhite?

  Zwykłe szkło typu Float posiada lekko zielonkawe zabarwienie (szczególnie dobrze to widać na krawędzi szkła budowlanego). Natomiast szkło Optiwhite to specjalne szkło odbarwiane, pozbawione tego odcienia. Użycie szkła Optiwhite zalecamy szczególnie przy białych meblach. Jest idealnie przejrzyste i neutralne kolorystycznie. Jest droższe, ale w pewnych okolicznościach warte nieco wyższej ceny.

 • Jak czyścić panele szklane?

  Używać łagodnych detergentów lub środków do mycia luster lub okien. Polerowanie mikrofibrą daje doskonałe rezultaty. Krawędzie tafli są oszlifowane i bezpieczne, z pewnością się nie skaleczysz. Szkło w kabinach prysznicowych można pokryć specjalnym preparatem zapobiegającym osiadaniu kamienia.

 • Czy mogę wykorzystać szklane panele w łazience?

  Oczywiście można, to doskonałe, efektowne i szybkie rozwiązanie. Warstwa laminatu z grafiką znajduje się pod szkłem, i chroni ją szklana tafla. Po zabezpieczeniu krawędzi silikonem mamy bezpieczną i trwałą dekorację. Szkło laminowane jest odporne na wilgoć i zmiany temperatur. Mamy w ofercie panele łazienkowe ścienne oraz podłogowe. Panele podłogowe mogą być miejscowo pokryte laminatem antypoślizgowym. Co ważne – przy zastosowaniu szklanych paneli łazienkowych, remont łazienki możesz wykonać nawet w 24 godziny! Bez wiader zaprawy i bałaganu, bez piłowania, wiercenia, docinania i sztukowania. Szybki remont w łazience, dzięki panelom szklanym, to przełom we wnętrzarstwie.

 • Czy pomiar i projekt są bezpłatne?

  Podczas pomiaru nasz pracownik pokaże próbki, zaprezentuje rodzaje szkła, kolorów, doradzi i odpowie na pytania. Naszym celem jest idealne wypełnienie przestrzeni taflą, zapewnienie bezpiecznego użytkowania i najwyższa jakość. Opłata 150,- zł, którą pobieramy podczas pomiaru, jest traktowana jako zaliczka, którą odliczamy od końcowej kwoty zamówienia. Za wykonanie profesjonalnego projektu nie pobieramy opłat, chyba że Państwo chcą mieć możliwość wyboru spośród kilku propozycji – wówczas opłata wynosi 50,- zł za każdy kolejny projekt. Wizualizację opracowujemy na podstawie zdjęcia lub grafiki z serwisu Adobe Stock. Na życzenie oferujemy wykonanie dowolnych modyfikacji graficznych, kompozycyjnych i kolorystycznych (bez dodatkowych opłat). Państwa poprawki i sugestie do projektu nie są obciążone dodatkową opłatą.

 • Czy mogę zamówić panele z dostawą kurierem?

  Oferujemy dostawę zamówień z wniesieniem na terenie województwa śląskiego. Wysyłki kurierskie realizujemy wyłącznie na szkle hartowanym. Przesyłka nie może przekraczać 100 cm.

 • Prowadzę firmę, jak nawiązać współpracę?

  Nasza firma oferuje dogodne warunki współpracy dla firm związanych z wykorzystaniem szkła. Należy podać nr NIP w celu weryfikacji – zarówno firmy zajmujące się produkcją mebli i remontami wnętrz, jak również firmy projektowe i architektoniczne otrzymują cennik dla kontrahentów oraz atrakcyjny rabat od cen detalicznych. Na życzenie wykonujemy bezpłatne panele na ekspozycję. Osobom i firmom zajmującym się obróbką szkła oferujemy wykonanie laminowania na materiale powierzonym.

 • Ile waży szkło?

  Ciężar właściwy szkła wynosi 2,5 g/m3, co oznacza, że 1 metr kwadratowy szkła 4mm waży 10kg (1 x 1 x 2,5 x 4), a szkła 6mm 15kg. Blat stolika 80x140cm z 10mm szkła waży ponad 65kg.

 • Czy szkło rozszerza się pod wpływem ciepła?

  Nie ma ryzyka, że tafla ze szkła hartowanego, zamontowana przy kuchence, rozgrzeje się i rozsadzi sąsiednie tafle. Szkło jest stałe temperaturowo. Hartowanie również nie zmienia własności szkła, poza lekkim pofalowaniem widocznym pod światło. Szkło jest także słabym przewodnikiem elektryczności.

 • Jak hartowanie zmienia szkło?

  Hartowanie to proces, kiedy szkło jest nagrzewane do wysokiej temperatury (około 700 stopni C), po czym gwałtownie schładza się tafle strumieniem sprężonego powietrza. Zmienia to strukturę szkła – tafla staje się jednorodna. Nie można jej przyciąć, skrócić, wywiercić otworu. Szkło staje się twardsze, wytrzymalsze, tafla wygina się bardziej. Jeżeli pęka, to w całości. Rozpada się na drobne, nieostre okruchy. Hartowanie wzmacnia strukturę nawet 5–krotnie. Hartowanie nie zmienia kształtu ani ciężaru tafli. Przy zestawieniu szkła niehartowanego z hartowanym różnica nie jest widoczna.

 • Czy panele ze szkła hartowanego mogą pęknąć?

  Hartowanie wzmacnia szkło, i sprawia że tafla jest fizycznie jednorodna. Pęknięcie tafli oznacza jej całkowity rozpad na drobne, nieostre kawałki. Samoistne pęknięcie tafli hartowanej (np. pod wpływem temperatury) jest praktycznie niemożliwe.

 • Czy szkło ciemnieje z upływem czasu?

  Szkło nie zmienia koloru, nie odbarwia się, nie matowieje w naturalny sposób. Można zarysować lub zmatowić powierzchnię szkła przez użycie środków ściernych, lub poprzez osadzanie kamienia wapiennego. Szkło posiada własność blokowania promieniowania UV, za wyjątkiem ciepła, czyli promieniowania podczerwonego. Jest odporne na większość chemikaliów.

 • Czy panele szklane są ekologiczne?

  Szkło można przetwarzać w nieskończoność bez utraty jakości. Stłuczkę szklaną roztapia się ponownie, po czym surowiec trafia do produkcji.

 • Czy panele szklane można montować na kafelkach?

  Odpowiedź nie jest prosta – czasami można. Warunkiem jest równa powierzchnia, bez odstających elementów. Żeby sprawdzić, czy panele można zamontować na płytkach bez ich skuwania, należy zrobić prostą próbę. Szkło jako materiał jest idealnie płaskie, więc należy przyłożyć do ściany np. łatę murarską, płaską listwę, linijkę, poziomicę, itp. Jeżeli nic nie odstaje, nie haczy – można. Należy wziąć pod uwagę, że odstające krawędzie kafelek mogą uniemożliwić montaż paneli.

 • Czy lepiej zamontować szkło hartowane czy niehartowane?

  Zastosowanie szkła hartowanego zalecamy:

  • w sąsiedztwie kuchenek, źródeł ciepła
  • w sąsiedztwie zlewozmywaka
  • przy otworach w tafli na kontakty, gniazdka itp.
  • przy długości tafli powyżej 180-200 cm

   Należy wziąć pod uwagę fakt, że pęknięcie szkła niehartowanego traktujemy jako uszkodzenie mechaniczne, które nie jest objęte gwarancją. Szkło niehartowane można zastosować przy bocznych krawędziach blatu, pod okapem oraz wszędzie tam, gdzie ryzyko uderzenia np. garnkami jest niewielkie.