Panele szklane czy kafelki? - Szklane Panele Gliwice - Nadruki i grafiki na szkle laminowanym Menu

Pomoc

Panele szklane czy kafelki?

Klasyczne elementy dekoracyjne powoli odchodzą w przeszłość, wypierane przez rozwiązania tańsze, bezpieczniejsze, bardziej efektowne lub trwalsze.

Nie inaczej jest w przypadku naszych kuchni, łazienek, salonów czy innych pomieszczeń, w otoczeniu których mamy okazję przebywać. Nieszczelne okna w drewnianych ramach skręcanych śrubami ustąpiły na rzecz okien z PCV. Meblościanki nie można porównywać do szaf zabudowanych pod wymiar – przeskok jakościowy jest oczywisty. Podobnie ma się rzecz w przypadku elementów wykończeniowych – płytek ceramicznych, szkliwionych, gresu, kafelek we wszystkich rodzajach i odmianach. Zadomowiły się w naszych domach na dobre, lecz ich przewaga nie jest już oczywista. Fugi ciemniejące z upływem czasu, wymagające intensywnego szorowania przy pomocy żrących środków czyszczących. Tłuszcz i bakterie zbierające się w mikro-zakamarkach i porach zaprawy cementowej. Odbarwiające się miejscowo kafelki. Te problemy, mimo że niezbyt dokuczliwe, zdarzają się często. Wiadomo, w konfrontacji z koniecznością remontu lub odświeżenia wnętrza człowiek machnie ręką. Kompromis nie musi być obowiązkowy. Od kilku lat do naszych domów coraz pewniej wkraczają szklane panele dekoracyjne. O ich zaletach świadczy wiele cech: brak fug, idealnie gładka powierzchnia, możliwość dowolnego zabudowania i kształtu, praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Mamy do dyspozycji zarówno panele jednobarwne typu Lacobel, choć poszerzone o kolory perłowo-metaliczne, jak i dostęp do nieograniczonej liczby dekoracyjnych wzorów, motywów oraz zdjęć. Potencjalne możliwości potrafią oszołomić, lecz wystarczy pomoc kreatywnego grafika, projektanta lub dekoratora wnętrz, aby osiągnąć efekt przekraczający wyobrażenia.

Szklane panele jako element użytkowo-dekoracyjny.

W kuchni, pomiędzy blatem a szafkami, przy stole roboczym, osłoni ścianę przed zachlapaniem czy przybrudzeniem. W drzwiach szafy przesuwnej otworzy wirtualne przejście, przesunie linię horyzontu, wykreuje we wnętrzu niepowtarzalne miejsce. W łazience ochroni ścianę przed zalaniem, opryskaniem, a do wytarcia wystarczy kilka ruchów ręką. Pozostanie rozwiązaniem niezmiennie efektownym, nowoczesnym i świeżym. A dzięki możliwości zastosowania szkła hartowanego, wielokrotnie bardziej odpornego, nie musimy czuć się jak słoń w składzie porcelany – szkło hartowane jest bardzo trudne do stłuczenia.

Panele szklane można zazwyczaj zdemontować bez konieczności ich zniszczenia. Należy wziąć pod uwagę możliwości, jakie dają szklane panele dekoracyjne. Ich zalety są niezaprzeczalne, to kolejny krok we wnętrzarstwie, przy kreatywnym podejściu do dekoracji wnętrz. Dzięki nowoczesnej technologii – również przystępny cenowo.